Atrakcje

Puszcza Notecka

Puszcza Notecka to wielki kompleks leśny zajmujący około 135 tys. ha, porastający wydmowy obszar międzyrzecza warciańsko-noteckiego.

Krajobraz puszczy urozmaicają potężne wały wydm, które tworzą labirynt dolin i pagórków. Centrum Puszczy to tereny ubogie w wodę, natomiast na pograniczu, nad Wartą i Notecią, zgrupowały się jeziora rynnowe, większość z jezior w okolicy Chorzępowa to właśnie jeziora rynnowe np. Kłosowskie, Barlin. Za najstarsze drzewo puszczy uchodzi dąb Józef rosnący w Marianowie (6 km od Chorzępowa).

Jazda konna

Chorzępowo przystań ma w swojej ofercie również coś dla wszystkich miłośników koni. Zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych jeźdźców przygotowaliśmy specjalną ofertę, po to aby urozmaicić im pobyt. Bo przecież nie ma nic przyjemniejszego jak porywisty cwał nad brzegiem jeziora!

Wędkowanie

Może zabrzmi to nieskromnie, ale z opinii dotychczasowych gości wędkarzy wynika, że trudno znaleźć, czy też wyobrazić sobie lepsze miejsce do wędkowania niż Przystań w Chorzępowie. Kto potrafi wyciąga tu niemalże każdą rybę, a kto nie potrafi może sobie kupić rybę żywą lub wędzoną na łowisku w Kłosowicach. Łowisko to znajduje się po drugiej stronie rzeki, w jej górnym biegu w odległości ok. 6oo m od Przystani, do którego dopłynąć można przed wieczorną kolacją łódką lub kajakiem. Nad pobliskie jeziora dojeżdża się rowerami, które są dostępne na miejscu.

Trasy Rowerowe

W Chorzępowie krzyżują się liczne szlaki rowerowe. Analiza mapy potwierdza idealne położenie Przystani w niemalże samym środku Pojezierza Sierakowsko-Międzychodzkiego – Krainy 1oo jezior. Przez Wartę można przeprawiać się łódką lub promem w Zatomiu Nowym. Resztę możliwości można pozostawić już wyobraźni?

Kajakiem po Warcie

Chorzępowo Przystań wyposażone jest w kajaki, kapoki i specjalną przyczepę, dzięki czemu możemy Państwu zaproponować różne trasy, idealne na weekend z rodziną:

  • 36 km – Wronki-Chorzępowo Przystań,
  • 10 km – Chorzępowo Przystań – Międzychód,
  • 10km – Sieraków – Chorzępowo Przystań,

Na tych odcinkach, można podziwiać obiekty jak:

  • Wronki– most, kościół gotycki, barokowy dawny zespół klasztorny dominikanów;
  • Wartosław – prom, kościoły barokowy katolicki i neogotycki ewangelicki;
  • Chojno – prom, kościół z 1927 r.;
  • Ujście Oszczynicy;
  • Sieraków – most, w odbudowanym skrzydle d. zamku muzeum, w nim sarkofagi rodziny Opalińskich z XVII w., późnorenesansowy kościół z bogatym wyposażeniem, d. zbór ewangelicki (XVIII w), stadnina koni w zabytkowych zabudowaniach dworskich, założona w 1829 r.;
  • Stary Zatom – prom;
  • Międzychód – most, w rynku stare domy z naczółkowymi dachami, kościół, w murach wieży wmurowane cegły w kształcie ludzkich masek (najlepiej widoczna na północnej skarpie)

Jogging i Nordic Walking

Czy to jogging, czy to nordic walking również na urlopie nie należy zapominać o naszych ulubionych sportach, które można uprawiać nawet zimą. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kilka tras, tak aby uatrakcyjnić pobyt w sercu Puszczy Noteckiej. Z pewnością każdy znajdzie swoją ulubioną trasę!

Dla zwolenników tradycyjnych form poruszania się, gospodarz może wskazać trasę spaceru po chrust i szyszki na wieczorne ognisko.

 Napisz do nas